Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Na današnji dan usvojena Niška deklaracija o ujedinjenju Srba, Hrvata i Slovenaca; Ubijen Ciceron; Rođen Uroš Predić; Japan izvršio napad u Perl Harburu; Vili Brant se klečanjem poklonio pred spomenikom žrtvama nacizma

Komentari (4) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 četvrtak, 07 decembar 2017 10:37
Ovako je bilo
1970 - Zapadnonemački kancelar Vili Brant, prilikom službene posete Poljskoj, neočekivano se poklonio, klečanjem, pred spomenikom žrtvama nacizma u Varšavi. Ovaj gest izazvao je opšte odobravanje širom sveta a Brant je naredne 1971. dobio Nobelovu nagradu za mir. Bio je to simbolični vrhunac njegove politike popuštanja i saradnje sa zemljama tadašnjeg Istočnog bloka.
Obzirom da SFRJ nije bila u istočnom bloku nego u islamskom "nesvrstanom" bloku, Brant je bez problema pljunuo na sve Srpske žrtve i umesto 35 milijardi dolara reparacija (danas 474 milijardi dolara) dao kredit Titu od milijardu maraka (danas 500 miliona evra) sa kamatom, te su izgrađeni Krško elektrana za energetsku nezavisnost hrvatske i slovenije pred odcepljenje i dat novac natogorcima a ostatak u ličnu potrošnju da infantilni zapamte "sretno titovo vreme"

PS tragikomedija je da je Brant ustvari dao kao kredit štedne uloge "prljavih jugosa" u nemačkoj

a Srbi sa kamatom platili svoje uništavanje tokom rata.
Preporuke:
10
3
2 četvrtak, 07 decembar 2017 15:13
sizif
Na današnji dan 1914. godine Skupština Srbije usvojila je u Nišu u Prvom svetskom ratu "Nišku deklaraciju", kojom je predviđeno, nakon rata, ujedinjenje Srba, Hrvata i Slovenaca u zajedničku državu.

Zbog toga je beogradska srbo-hrvatska elita 1915. odbila nemačku ponudu za separatni mir i nebrojene Srbe oterala u smrt.

Ovo se pominje i kod Ćorovića:
nemačka vlada je, sporazumno sa austro-ugarskom, bila rešila da obezbedi i raščisti kopneni put za Carigrad. Na tom putu trebalo je slomiti srpski otpor, milom ili silom. Kad izvesne sugestije za separatni mir nisu uspele rešilo se na borbu. Za savez protiv Srba pridobili su i Bugarsku, iako su joj Rusija i ostale saveznice jamčile, da će, u slučaju lojalne neutralnosti, dobiti jedan deo srpske Maćedonije.
http://bit.ly/29VkseC
Preporuke:
1
3
3 četvrtak, 07 decembar 2017 15:14
Ciceron o izdaji
Nacija može da preživi budalu, pa i one ambiciozne. Ali izdaju iznutra, nikako. Neprijatelj pred vratima manje je strašan, jer je poznat i on nosi svoju zastavu otvorenu. Dok se izdajnik kreće slobodno, među onima unutar gradskih kapija, njegov lukavi šapat širi se svim ulicama i čuje se čak iu kuloarima vlade. Takav izdajnik vam se ne pojavljuje kao izdajnik. On priča glasom koji je žrtvama blizak i prijatan. Njegovo lice i način odevanja sličan je njihovom, i on oživljava onu pokvarenost, koja leži duboko u srcu svakog čoveka. Izdajnik razara dušu nacije, podrivajući temelje njene. On širi zarazu u telu politike, sve dok ona njegovoj bolesti ne podlegne. Manje bi trebalo da se plašimo ubice. Izdajnik je kuga.
Preporuke:
4
1
4 četvrtak, 07 decembar 2017 23:44
Radgost
Na današnji dan 1914. godine Skupština Srbije usvojila je u Nišu u Prvom svetskom ratu "Nišku deklaraciju", kojom je predviđeno, nakon rata, ujedinjenje Srba, Hrvata i Slovenaca u zajedničku državu.

U vreme kad stotine hiljada vojnika AU-Slovenaca, Hrvata i Srba(zapadno od Drine i Dunava) umarširalo u Srbiju, Jugoslavenski Odbor doneo iz Londona na usvajanje "Nišku deklaraciju". Kralj,premijer,poslanici ju usvojili bez primedbi i pobegli iz Srbije od "braće" da ih "braća"(sve pevajući "Srbe na vrbe") ne pobiju i zaraze boleštinama.
Preporuke:
0
1

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner